najczęściej zadawane pytania

Wiemy, że organizacja ślubu i wesela, to duże przedsięwzięcie, a Wam zależy na tym, żeby wszystko odbyło się tak, jak to sobie wymarzliście. Często pytacie nas jak dobrze zaplanować ślub, co najlepiej sprawdzi się w trakcie wesela czy po prostu jak wygląda nasza praca w tym dniu. Z myślą o Was przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się zagadnienia.

FAQ

  1. Czy możemy otrzymać więcej zdjęć niż jest to przewidziane poszczególnymi pakietami? Liczba zdjęć którą gwarantujemy w każdym z pakietów jest minimalną, którą otrzymacie od nas po zakończeniu współpracy. Zazwyczaj jednak oddajemy więcej niż jest to przewidziane umową, czasami jest to dodatkowo 50 a czasami 100 kadrów. Liczba ta uzależniona jest przede wszystkim od tego jak będzie wyglądała Wasza uroczystość, czy goście z chęcią będą uczestniczyli we wszystkich przedsięwzięciach, które dla nich zaplanowaliście inaczej mówiąc czy wszyscy będą się świetnie bawili.
  2. Czy macie jakieś praktyczne wskazówki dotyczące organizacji ślubu i wesela? Z racji, że na ślubach bywamy trochę częściej niż Wy (chyba, że też pracujecie w branży ślubnej), to mieliśmy okazję przekonać się jakie rozwiązania i pomysły świetnie się sprawdzają, a które przynoszą więcej kłopotów niż pożytku. Wszyscy nasi klienci otrzymują od nas link do strony, gdzie spisaliśmy kilkadziesiąt przydatnych wskazówek, które na pewno ułatwią organizację Waszego dnia. Znajdziecie tam informacje m.in. o tym, jak sprawnie zaplanować przebieg wesela, jakie ustawienie krzeseł w kościele ma sens, a także o tym, co zrobić, żeby najważniejsze dla Was osoby na pewno zostały przez nas uwiecznione na zdjęciach.
  3. Jak szybko musimy zdecydować się na rezerwację terminu i co za tym idzie podpisanie umowy? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest to uzależnione od kilku czynników. Kluczowym jest popularność terminu – najwyższa zazwyczaj przypada na okres lata i miesięcy jemu towarzyszących to znaczy od czerwca do końca września. Najmniejsza okolicach grudnia i stycznia, wyjątek stanowią tutaj dłuższe weekendy w okresie sylwestra. Mówiąc o popularności niektórych terminów zaznaczamy, że fakt wybrania daty poza głównym sezonem oznacza tylko, że macie większą szanse na to, że wybrany przez Was termin będzie jeszcze wolny, bo mniej narzeczonych organizuje wtedy swoje śluby. Staramy się nie podpisywać umów z większym niż rok wyprzedzeniem, ale każde z takich zapytań rozpatrujemy indywidualnie. Jest to związane z tym, że nie wiemy jakie będą wtedy ceny albumów, koszty prowadzenia działalności i pojawiające się nieustannie nowe wymagania natury formalnej. Jeżeli otrzymaliśmy więcej zapytań o dany termin staramy się o tym informować na samym początku, a pierwszeństwo ma ta para, która potwierdzi rezerwację i wpłaci zadatek.
  4. Jak wygląda Wasza praca w dniu ślubu? Standardowo, jeżeli nie ustaliliśmy inaczej pojawiamy się u Was około godziny przed błogosławieństwem i jesteśmy z Wami podczas przygotowań. W tym czasie fotografujemy detale, szukamy czułych spojrzeń i uśmiechów. Reasumując staramy się zapisać to, co dzieje się wtedy wokół Was. . Następnie udajemy się do kościoła lub miejsca ceremonii, gdzie towarzyszymy Wam w czasie przysięgi, starając się o jak największą dyskrecję.  Ostatnia, ale też najdłuższa część to przyjęcie weselne oraz związana z nim zabawa. W zależności od tego jak zaplanowaliście swój dzień fotografujemy gości składających Wam życzenia, Wasz pierwszy taniec i samą zabawę. Jeżeli mieliście takie życzenie wcześniej zaraz po obiedzie zabieramy Was na krótką sesję portretową (pod warunkiem, że miejsce i pogoda na to pozwalają) oraz robimy zdjęcia grupowe wszystkim chętnym, którzy chcieliby tego dnia mieć z Wami wspólną pamiątkę. Zazwyczaj staramy się, żeby taka krótka sesja nie trwała dłużej niż 15-25 minut.  Najczęściej zostajemy z Wami do oczepin (nie dłużej niż do godziny 00.30 ) i do tego czasu fotografujemy wszystko to, co dzieje się na parkiecie. 
  5. Czy jesteście w stanie dojechać do … i ile to będzie kosztowało? Ogranicza nas tylko droga i możliwości dojazdu do wskazanego miejsca. Najczęściej fotografujemy w Małopolsce (Kraków i okolice), na Śląsku (Bielsko-Biała, Katowice) oraz Podkarpaciu – inaczej mówiąc w południowym rejonie Polski, gdzie na co dzień stacjonujemy. Co jakiś czas mamy też okazję pracować dla naszych par w Warszawie. Niemniej dojedziemy wszędzie tam, gdzie nas zaprosicie, bo podróże to część naszego stylu życia. Dojazd wyceniamy zawsze indywidualnie, są to zawsze realne koszty, które ponosimy. Oferta, którą od nas otrzymacie będzie już uwzględniała jego koszt.
  6. W jaki sposób i kiedy następuje rozliczenie? Zadatek na poczet rezerwacji terminu wpłacacie na konto do 7 dni od daty podpisania umowy. Pozostałą część wpłacacie najpóźniej do 14 dni od daty ślubu.
  7. Kiedy musimy powiedzieć Wam jak wygląda nasz ślubny dzień? Wiemy z doświadczenia, że ciężko jest wszystko przewidzieć z miesięcznym wyprzedzeniem. Dlatego na kilka dni przed ślubem wysyłamy Wam maila z naszymi ślubnymi wskazówkami, jeszcze raz potwierdzamy adresy, godziny i numery telefonów. Wtedy też prosimy o przedstawienie jak będzie wyglądał Wasz plan dnia oraz czy przygotowaliście jakieś dodatkowe atrakcje, o których powinniśmy wcześniej wiedzieć. 
  8. Czy wraz z podpisaniem umowy musimy zdecydować się (lub nie) na sesję plenerową lub narzeczeńską? Zdecydowanie nie. Sesję w innym dniu zostawiamy tym, którzy podobnie jak my uwielbiają zdjęcia i mogą poświęcić dodatkowy czas na uczestnictwo w nim i właściwe przygotowanie. Nie chcemy żebyście czuli się zmuszani do czego, co nie jest Wam potrzebne. Przy okazji rozmowy powiemy Wam trochę o plusach i minusach sesji.
  9. Czy musimy zamówić fotoalbum? Oczywiście nie jest to konieczne. Wiemy, że organizacja wesela jest dużym i często kosztownym przedsięwzięciem. Dlatego o tym, czy będziecie chcieli fotoalbumy dla siebie i swoich bliskich możecie nam powiedzieć kiedy będziemy Wam oddawali zdjęcia. Wtedy też przedstawimy ich aktualny cennik i możliwości personalizacji. Projekt albumu przygotowujemy w oparciu o zdjęcia, które otrzymaliście i przedstawiamy Wam do akceptacji. Wtedy też możecie dokonać poprawek i zmian, następnie informujecie nas o kolorze oprawy i dodatkowych elementach związanych z Waszym fotoalbumem.